default_mobilelogo
  • Teksty na kolejne miesiące
    przygotowania do kanonizacji: GRUDZIEŃ STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ      
  • Kontakt
    Wszelkie uwagi, sugestie, propozycje, świadectwa i pytania, prosimy przesyłać do moderatorów strony. Ich adresy są podane w zakładce "kontakt".

Newsletter
Kanonizacja Jana Pawła II powinna być wyzwaniem, byśmy porządkowali sprawy w Ojczyźnie, by między nami nie było niesprawiedliwych oskarżeń, niechęci i wrogości – mówił podczas Mszy św. odprawionej w Dniu Papieskim metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. 

Rozpoczynając Mszę św. w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach ks. kard. Dziwisz przypomniał, że mija 35 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Jak podkreślił, wyznaczenie przez papieża Franciszka daty kanonizacji bł. Jana Pawła II zamyka pewien proces, który rozpoczął się zaraz po śmierci Ojca Świętego, kiedy to wierni dostrzegli w nim świętość.

Czytaj więcej: Kanonizacja Jana Pawła II wyzwaniem dla Polaków

Wierzę w Syna Bożego

Drodzy Bracia i Siostry!

[...] 3. Oczekujemy na kanonizację Jana Pawła II. W rozpoczynającym się roku duszpasterskim szczególnym wydarzeniem będzie kanonizacja dwóch wielkich papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Z radością oczekujemy i przygotowujemy się na ogłoszenie świętym naszego wielkiego Rodaka. Wielu z nas należy do pokoleń, którym dane było doświadczyć działania mocy Bożej w tym niezwykłym człowieku. Jan Paweł II konsekwentnie uczył nas, że siła wiary zależy od otwarcia na działanie Ducha Świętego. Sam każdego dnia prosił Ducha Świętego o Jego dary. Praktykę tej modlitwy wyniósł z rodzinnego domu. Nauczył się jej od swojego ojca i był jej wierny przez całe życie. Wielokrotnie mogliśmy się przekonać, jak Bóg wysłuchiwał jego modlitwy, czyniąc go narzędziem swej łaski.

Czytaj więcej: List Pasterski Episkopatu Polski na Adwent 2013

wizyt
198117
(c) 2013 Copyright kanonizacja.diecezja.pl. Strona Archidiecezji Krakowskiej